نتایج جستجو برای عبارت :

مسکوت.

به شعر پناه برد از جهان مسکوت در خط خشک زمان.
ح برگشته، دیروز در کتابخانه ارتباطی داشتیم و کم کم دارد برمی‌گردد. و دوباره حس ناامنی و اضطراب و آرامش به دلم می‌ریزد. دیشب دوباره تا دیروقت نخوابیدم و امروز دوبارع دیر بیدار شدم. او اگر قرار باشد من و زندگی‌ام را از من بگیرد... نمی‌دانم چه می‌خواهم .‌
شعر تنها گریزگاه من است در این جهان مسکوت
عنوان مقاله ای که با نام فرهاد دماوندی در مجله چاپ شد.
تصویر رو بزرگ کردم. متن کاملا بی ربط به عنوان بود.
ولی حقیقتا عنوان فریبنده ای داشت؛ شعر مسکوت، شعر متکلم، رسالت شعر چیست...؟
از اینجا مقاله ای در روزنامه شرق درخصوص این عنوان بخوانید
واریز سود سهام عدالت مسکوت شد!فرآیند پرداخت سود سهام عدالت از سوم اسفند آغاز شده و طبق وعده مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، قرار بود تا پایان اسفند به حساب همه مشمولان واریز شود اما درحالی به روزهای پایانی اسفند نزدیک می‌شویم که آماری از سوی سازمان خصوصی‌سازی اعلام نشده و مسئولان آن در قبال پیگیری‌های خبری نیز حاضر به پاسخگویی نشدند.
به گزارش ایسنا، سوم اسفندماه بود که علیرضا صالح - رئیس سازمان خصوصی‌سازی - از واریز سود سهام عدالت در همین رو
چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
بُوَد هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .
پی آرامش شب می‌گردم. از شب‌ چه می‌شود نوشت؟ که ننوشته باشند؟ همه جهان انگار مواجهه است. مواجهه من با خودم و همه چیز. سیگار توی دستم نفس می‌کشد. به کور سوی زننده‌ی چراغ‌ها از دور می‌نگرم. به رفتن ماشین‌ها از بالای یک‌ بزرگراه. به دویدن انگار یک مسابقه است در گذراندن. ثانیه‌ها می‌چرخند مثل‌ پاهایم پاندول وار. خوابم؟ جهان خواب است؟ یا همه تبدیل شده‌ایم به همان چراغ‌های دور ِ زننده. چه‌چیزی است جهان جر خنکا و یخ‌زدگی مسکوت شب؟
یک چهره، بدون هیچ احساسی، حرفی، نگاهی، معنایی به آینه زل زده ستیک چهره در آینه کلمات سیاه را می‌گریَد، به دیگری زل زده.ست._یک چهره، با لبخندی، مات، مسکوت، به آینه زل زده ستیک چهره، کفِ دستْ آغشته ست به جیوه بر شیشه می‌فشارددندان‌هایش را روی هم گذاشته‌ست، می‌فشاردمار‌های کوچک سیاه از دهان‌اش بیرون می‌ریزند، کلمات قرمز از چشمان‌اشبه خودش بیرون‌ از آینه نگاه می‌کند.

چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
شود هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .

پیگیری این پروژه که نزدیک به چهار طول کشیده سال گذشته به نتیجه رسید اما با مخالفت عزیزانی که معتقد بودند جدول بهتر از لوله است مسکوت ماند اخیرا با صحبتهای که شد قرار بر این است که از آب منطقه ای درخواست کارشناسی دوباره شود. مطابق نظر مهندس حاجیلو دبی ردوخانه حدود 100 لیتر در ثانیه است که در مجوز سال گذشته 25 لیتر در ثانیه قید شده
افزایش دبی محاسنی دارد از جمله : افزایش قطر لوله ؛ کمک بلاعوض دولت زیاد می شود و آورده کشاورزان هم کم می شود
ضمنا با
نگاهی به چهار فیلم سال‌ های اخیر درباره مجاهدین؛
در سال‌ های اخیر، چند فیلم نظیر ماجرای نیمروز و سیانور مستقیما به بازسازی فعالیت‌ های مجاهدین خلق پرداخته‌ اند که در این مطلب نگاهی داریم به چهار مورد از این فیلم‌ ها.
فعالیت‌های گروه موسوم به «سازمان مجاهدین خلق» که بعدها، با بروز برخی انحراف در ایدئولوژی و انشقاقشان به دو بخش اسلام‌گرا و مارکسیست، در بین عموم مردم به «منافقین» معروف شدند، یکی از نقاط مهم تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شو
۱-توی جمع خانوادگی پسرخاله یه خبر از تلگرام خوند مبنی بر اینکه: عدم قطع مستمری زنانی که دوباره ازدواج کنند!
همزمان زندایی یه لبخند گنده به اندازه کل صورتش زد و به افق خیره شد:))
با خنده و تعجب بهش گفتم :زندااااییی!!؟؟ با یه خبر تا کجا رفتی!!:)))
یهو خودشو جمع و جور کرد و گفت: نه بابا ، خدا سایه ی داییتو رو سر من و بچه ها نگه داره:)
با خودم فکر میکردم چی میشه که یه روزی از همدیگه خسته میشیم، شاید فقط اولش رو بلدیم و نگهداری رو بلد نیستیم مثل کسی که یه روز
Pomme - 2019
دریافت: کلیک کنید.
در مدّت اخیر، کم‌تر به آثار امروزی پرداختم امّا اثر فوق، نوایی رویا در کنار محتوایی اندیشه (+LGBT) را بر احوال وِی نواختن گرفت لذا قاب به اشتراک بستم. 
Pomme از جهان امروز می‌گوید که قانونی تاریک، حکمران است و بخشی از انسان‌ها را جبر آن آویخته که مسکوت و پنهان باشند. در خیابان‌های سنت‌زده و افسرده جهان امروز، آغوش یا بوسه‌ای عاشقانه با معشوق [نامتعارف از نگاه جامعه]؛ امکانی نیست. آن‌ها را طرد خواهند کرد. Pomme آزادی را
با سلام 
این وبلاگ به مدت یک سال به علت بروز مشکلاتی مسکوت مانده بود. گرچه همواره مطالب را در بلاگفا بارگذاری کردیم.
http://peikeketabdari.blogfa.com
پس از پیگیری‌های بسیار و ارتباط با مرکز پشتیبانی بلاگ بیان مشکلات ایجاد شده رفع گردیده است.
بابت این تأخیر یک ساله از تمامی دنبال کنندگان انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) عذرخواهی می‌کنیم و مطالب این یک سال به مرور بارگذاری خواهد شد و انجمن پویاتر از همیشه ادامه خواهد داد.
سپاس
یکی از سوالات جدی من اینه که واقعا نمیدونم ما تا چه حد در برابر حرف‌ها و روابط متقابلمون مسئولیم.
آیا فقط نسبت به نیت و بیان خودمون مسئولیم یا نسبت به برداشت طرف مقابل هم مسئولیم؟
اگر برداشت مخاطب مهمه، خب تا چه حد مهمه؟
نمیشه که من به کسی بگم بالای چشمت ابرو داری و اون بهش بر بخوره و من مسئول دلجویی ازش باشم. میشه؟
دیدین خیلی وقتها وقتی به کسی میگیم کارت اشتباهه و خیر سرمون میخوایم نهی از منکر بکنیم یهو جبهه میگیره و میگه دلمو شکستی؟
این نوع
Je veux la liberté d'aimer / Et d'être qui je suis
دریافت: Pomme - 2019
در مدّت اخیر، کم‌تر به آثار امروزی پرداختم امّا اثر فوق، نوایی رویا در کنار محتوایی اندیشه (+LGBT) را بر احوال وِی نواختن گرفت لذا قاب به اشتراک بستم. 
Pomme از جهان امروز می‌گوید که قانونی تاریک، حکمران است و بخشی از انسان‌ها را جبر آن آویخته که مسکوت و پنهان باشند. در خیابان‌های سنت‌زده و افسرده جهان امروز، آغوش یا بوسه‌ای عاشقانه با معشوق [نامتعارف از نگاه جامعه]؛ امکانی نیست. آن‌ها را طرد خواه
همه خوابند، فقط چند نفر بیدارندچند تن جای همه دلهره و غم دارندداغ سنگین که شود، پیر شدن هم داردخانه بی فاطمه، دلگیر شدن هم داردهر که یک گوشه از این خانه عزادار شده استجای جایِ حرم فاطمه گلدار شده استخانه از بوی گل یاس معطر ماندهروی دستاس رد پنجه ی مادر ماندهسرخ شد پلک علی بس که جراحت می دیدآسمان سوخت دلش وقت غروب خورشیدآب می ریخت ولی آب دگرگون می شدنه فقط آب، دو تا چشم علی خون می شدداغ صدیقه به اندازه ی کافی سخت استوای بر بازوی او رد غلافی سخت
این روزا و این شرایط فقط این اهنگ میتونه تموم حرفای منو بزنه....

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

سی ان ان میگوید آمریکا و ایران برای هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد توافق نموده و موشک باران کاملا نمایشی است. بی بی سی اذعان کرده که موشک روسی بویینگ را منهدم کرده است و یورونیوز در نهایت دیدگاهش این است که پدافند موشکی تهران هواپیمای مسافربری را هدف قرار داده! حالا اگر بر فرض بعید بپذیریم ایران و آمریکا در این مسئله توافق داشته اند و در عین توافق سامانه پدافندی ایران  فعال بوده است، چگونه قبول کنیم که موشک روسی پرتابی را همین سامانه پدافن
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه دوم ۹۸
همه خوابند، فقط چند نفر بیدارندچند تن جای همه دلهره و غم دارندداغ سنگین که شود، پیر شدن هم داردخانه بی فاطمه، دلگیر شدن هم داردهر که یک گوشه از این خانه عزادار شده استجای جایِ حرم فاطمه گلدار شده استخانه از بوی گل یاس معطر ماندهروی دستاس رد پنجه ی مادر ماندهسرخ شد پلک علی بس که جراحت می دیدآسمان سوخت دلش وقت غروب خورشیدآب می ریخت ولی آب دگرگون می شدنه فقط آب، دو تا چشم علی خون می شدداغ صد
در بغض فرو رفتهدر وحشتِ تنهایییک گوشه در این عالمیک گوشه ی تنهایی

یک گوشه در این عالمصد بار ترک خورنصد بار دعا کردنیک روز تو می آیی...؟!

صد بار دعا کردندر حسرتِ این تفهیممستغرق این اغماافسوس ، نمی آیی...

مستغرق این اغماسرگرمِ کسی بودنسرگرم شدن با توسرگرمِ تن آسایی

سرگرم شدن با توسرمست شدن از هیچهی جرعه از این خالیهی فرضِ تو اینجایی...!

هی جرعه از این خالیهی فحش به هر چیزیمبهوت و فروماندهیک مرده ی سرپایی

مبهوت و فروماندهمبحوس شده در خو
فکر می‌کنم خیلی از دعواها و بگو مگو های زناشویی، در اثر درست حرف نزدن و عدم مهارت در بیان کردن افکار و عدم مهارت در درست شنیدن حرف‌هاست. یه وقتایی هر چیزی که یکی از زوجین میگه رو طرف مقابل اصلا نمی‌شنوه. چون مهارت درست شنیدن نداره. چون وقتی حرفی رو می‌شنوه با چهارچوب ها و جبهه‌گیری های ذهنی خودش می‌شنوه، با تاثیر پذیری از مشکلاتی که ممکنه در کودکی و یا حتی سال‌های قبل تر در زندگی‌ش رخ داده ... تفکراتی که مثل یک حصار افکار فعلی فرد رو در بر گ
   ذهن اسکیزوفرنیک دارم. از آن‌هایی که چیزهایی می‌سازد و بعدتر با همان ساخته‌ها زندگی می‌کند. چهره‌های معلقی می‌بینم. روزهای اول تکان نمی‌خوردند، ۳۰-۴۰ ثانیه‌ای تماشایشان می‌کردم. گذر زمان را حس نمی‌کردم. جزئیات چهره را با دقت نگاه می‌کردم. از این که ذهنم می‌توانست با این ظرافت چنین موجودی را بسازد تعجب می‌کردم. چهره‌ها گاه ترسناکند، گاه زیبا. فرقی نمی‌کند چه می‌بینم، همیشه دو تا چشم هستند که مستقیم در چشمانم نگاه می‌کنند. آخرین
چندی پیش نشستی در خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) برگزار شد که به نقد و بررسی کتاب «پل تا جزیره: تاملاتی جامعه شناختی در موقعیت پساانقلابی روحانیت» اثر دوستم مهدی سلیمانیه اختصاص داشت. این نشست در دو بخش منتشر شده است:
۱. جامعه‌شناسی روحانیت در چهل سالگی انقلاب/ بروکراتیزه‌ شدن حوزه در بوته نقد
۲. پیامدهای بوروکراتیزه‌ شدن حوزه/ جامعه‌شناسی فتوا؛ ایده‌ای برای فهم دغدغه‌های‌ جامعه دین

پیاده‌سازی صوت به متن کار ایراداتی دارد که احتمالاً
این نخستین باری نیست که دست به راه‌اندازی یک وبلاگ می‌زنم اما تصمیم دارم تا آخرین بار باشد. تمامی موارد قبلی، برخلاف میل باطنی و بنا بر جبر روزگار یا فشارهای امنیتی بسته شدند اگرچه مطابق با مواد ۲۵ و ۲۶ منشور حقوق شهروندی، هر شهروند جمهوری اسلامی ایران، دارای آزادی در عقیده و آزادی در بیان عقیده‌ی خود است و هیچ‌کس را نمی‌توان به‌صرف داشتن عقیده‌ای، مؤاخذه و مورد تعرض قرار داد. در اصل ۲۳ قانون اساسی فعلی ایران هم بر حق آزادی عقیده‌ی شهر
حدودا ۱۵ سال پیش مهندس نرم‌افزار Tim Peters به طور خلاصه راهنمایی را جهت آشنایی با فلسفه پایتون منتشر کرد که در ابتدا قرار بود ۲۰ مورد باشد که ۱۹ تای آن نوشته شد.
تائوی برنامه نویسی
استاد برنامه نویس بدین گونه به سخن درآمد: «هنگامی که سه روز بدون برنامه نویسی سپری شود، زندگی معنای خود را از دست خواهد داد.»
نویسنده جفری جیمز، مترجم آیدین غریب نواز
دریافت پی دی اف تائوی برنامه نویسیحجم: 201 کیلوبایت

>>> import this
The Zen of Python, by Tim Peters
Beautiful is better than ugly.
حدودا ۱۵ سال پیش مهندس نرم‌افزار Tim Peters به طور خلاصه راهنمایی را جهت آشنایی با فلسفه پایتون منتشر کرد که در ابتدا قرار بود ۲۰ مورد باشد که ۱۹ تای آن نوشته شد.
تائوی برنامه نویسی
استاد برنامه نویس بدین گونه به سخن درآمد: «هنگامی که سه روز بدون برنامه نویسی سپری شود، زندگی معنای خود را از دست خواهد داد.»
نویسنده جفری جیمز، مترجم آیدین غریب نواز
دریافت پی دی اف تائوی برنامه نویسیحجم: 201 کیلوبایت

>>> import this
The Zen of Python, by Tim Peters
Beautiful is better than ugly.
دامنۀ زمان و مکان

7154
...در چنین مواقعی ملاکِ تطبیقِ حکم بر قاعده، تشخیص عُرف است. به همین سیاق استنباطِ اطلاقِ سنّ ازدواج برای پسران و دختران کودک و نوجوان هر سرزمینی خطایی متدولوژیک است که عموم قاعده فقهی لاضِرار و شروطِ عامّه تکلیف (بلوغ، قدرت، عقل و اختیار) آن را تخصیص زده اند...

متن نقلی. نوشتۀ حجةالاسلام امین میرزائی: «آن عدّه فقهایی که به جواز کودک همسری رأی داده اند و (به این بهانه که اسلام برای ازدواج سنّی معیّن نکرده و موضوع بلوغ و ع
دامنۀ زمان و مکان

7154
...در چنین مواقعی ملاکِ تطبیقِ حکم بر قاعده، تشخیص عُرف است. به همین سیاق استنباطِ اطلاقِ سنّ ازدواج برای پسران و دختران کودک و نوجوان هر سرزمینی خطایی متدولوژیک است که عموم قاعده فقهی لاضِرار و شروطِ عامّه تکلیف (بلوغ، قدرت، عقل و اختیار) آن را تخصیص زده اند...

متن نقلی. نوشتۀ حجةالاسلام امین میرزائی: «آن عدّه فقهایی که به جواز کودک همسری رأی داده اند و (به این بهانه که اسلام برای ازدواج سنّی معیّن نکرده و موضوع بلوغ و ع
اولین پرونده
هنوز چند روزی نبود که از دفتر سرگرد عطایی معاون اجتماعی شهرستان خارج شده بودم که ستوان چراغی یکی از مشاورین کلانتری های تهران با من تماس گرفت و خلاصه ای از ماجرا را گفت.
-"دکتر، برای یکی از مراجعین ما مشکلی پیش اومده که در حیطه مطالعاتی شما قرار می گیره. قضیه از این قراره که ظاهرا اتفاقات عجیب و غریبی در خونشون می افته که حسابی اونا رو به دردسر انداخته. سر و صدا های عجیب و غریب و جابجایی اشیاء و از این جور چیز ها. خونشون رو برای فرو
یادداشتی منتشر شده برای نشریه دانشجویی بیان/ شماره چهاردهم
به عبارت «کرسی‌های آزاداندیشی» می‌اندیشم که شاید رهبری بیشتر از هر مسئول دیگری به آن تأکید کرده‌اند. مگر «آزاداندیشی» و «آزادی بیان» جز برای آشنایی و آگاهی از نظرات متفاوت و انتخاب بهترین‌شان است؟ مگر جز این است که هر گاه پاسخ‌ها یکسان باشد، پاسخ درست پنهان باقی می‌ماند؟ به راستی دعوت به تحدی قرآن برای چه بود؟ کسی می‌داند ماجرای مباهله چه هنگام و برای چه روی داد؟ از مناظره‌ه
نقش نهاد جهاد کشاورزی
با وجود آنکه شیوه ثبتی موضوع این مقررات ظاهرا با الهام از روش ثبتی موضوع برنامه های توسعه از جهت به کار گرفتن نهادی در کنار ادارات ثبت به منظور پذیرش تقاضای ثبت و صدور سند مالکیت تدیون شده است، لیکن بنا به شرح وظایف و اختیاراتی که در شماره های 7و 9 عنوان شد محرز است که تفاوت بسیار عمده ای بین آن دو وجود دارد. در آن روش ثبتی خاص بنیاد مسکن وظیفه ثبت نام و پذیرش اولیه درخواست های ثبت متقاضیان را داشته و راسا و یا با نظارت خوی
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
تو مثل آخرین سرباز جامونده از گردان
تنها و تنها و تنها امید فرمانده ی قلب منی
اس ام اس روز ارتش
مبارک باد طلوع آفتاب ایستادگى ات که مادران سرزمینت را این چنین بر درگاه افتخار، به هلهله واداشته اى!
روز ارتش مبارک پدر/همسر عزیزم
تبریک روز ارتش به همسر
آنچه که امروز بدان می بالیم مرهون حماسه آفرینی و پایمردی شجاعانی است که در 8 سال دفاع مقدس از کارزاری شگرف ودر مقابل تمامی قدرت های‌ روز جها
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
اس ام اس روز ارتش
مبارک باد طلوع آفتاب ایستادگى ات که مادران سرزمینت را این چنین بر درگاه افتخار، به هلهله واداشته اى!
تبریک روز ارتش به همسر
آنچه که امروز بدان می بالیم مرهون حماسه آفرینی و پایمردی شجاعانی است که در 8 سال دفاع مقدس از کارزاری شگرف ودر مقابل تمامی قدرت های‌ روز جها
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
اس ام اس روز ارتش
تبریک روز ارتش به همسر
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
اس ام اس روز ارتش
تبریک روز ارتش به همسر
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
اس ام اس روز ارتش
تبریک روز ارتش به همسر
اس ام اس جدید
جملات تبریک روز ارتش
روز ارتش مبارک عشق من
اس ام اس روز ارتش
تبریک روز ارتش به همسر
خوابم نمی‌برد. یک نقطه‌ی ریز در سمت چپ سرم، جایی پشت چشمم نبض می‌زد. با هر تپش درد را به بقیه‌ی نقاط بدنم منتقل می‌کرد. باید چشم‌هایم را می‌بستم تا از نور و سرما در امان باشم. نمی‌شد. هرجای اتاق می‌رفتم باد کولر تیز و یخ در چشمم فرو می‌رفت‌. سرم را زیر پتو بردم. لامپ و گوشی را خاموش کردم. صدای پس زمینه بوق ممتد بود و تپش یک نقطه‌ی کوچک در گوشم‌. پشت چشمم. به صدای دیگری احتیاج داشتم. در نهان‌ترین لحظات زندگی‌ام، در استرسی‌ترین‌هایش، در مس
همه ما مسائل پنهانی داریم که احتمالا
از آن آگاه نیستیم و ممکن است هیچگاه به صورت علنی به آن پی نبریم و برای همیشه
مسکوت در پساپرده ذهن (ناخودآگاه) ما باقی بمانند.آنچه در ناخودگاه ما می گذرد، در
واقع آینه تمام نمای وجود ماست، به این شرط که قدرت و البته شجاعت نمایان کردن آن
را داشته باشیم.
این نوشتار به هیچ عنوان یک بحث تخصصی
روانشناسی نیست (اصلا هم تخصصی در این زمینه ندارم) و فقط مقدمه ای ست برای نتیجه
گیری مرتبط با قالب موضوعی این صفحه؛

در پشت
چند روز قبل از سینماتیکت سانس ساعت سه «در جست ‌و جوی فریده» رو رزرو کردم. فیلم وقتی اکران می‌شه که حداقل پنج بلیط فروش رفته باشه. تا آخرین لحظه‌ دائم پلان رو چک می‌کردم تا ببینم به جز من هم کسی رزرو کرده ؟ ولی هریار مواجه می‌شدم با پلانی که تمام صندلی‌هاش خاکستری اند جز یکی ! صندلی من! امیدم به فروش بلیط گیشه بود، ولی با وجود فیلم‌های جشنواره چقدر احتمال داره یه نفر بزنه به سرش و بلیط یکی از مستند‌های هنر و تجربه رو بخره ؟  وقتی رسیدم اولین
قاب موبایل مزین به تصویر شرلوک عزیز را روی پیشخوان گذاشت و به انتظار ایستاد، هلهله‌ی محکمی، سکرانه تا بالای گلویم آمد که نگهش داشتم، دست بردم که برش دارم و بگویم همین لطفا، دست بردم که زیپ شخصیت‌دانم کشیده شد، آنجایی از هری پاتر، در سالن اسرار، گوی‌های پیشگویی روی زمین می‌افتاد، خرد می‌شد و هاله‌ی شبحین، نجواکننده، به بیرون می‌سرید، شبیه همان، زیپ شخصیت‌دانم باز شد و شبح‌ها دانه دانه بیرون ‌‌می‌آمدند، هر کدام چیزی نجوا می‌کردند و
اونقدر از شرایط خوب و گاها بد و همواره سخت کارم  و اهدافی که چند سال دارم براش بال بال میزنم و راه به جایی نمیبرم ، اینجا ننوشتم و مسکوت مونده، حالا که اومدم کمی توضیح بدم دیدم شده مثنوی هفتاد من کاغذ... حدود یک ساعت تایپ کردم پیش نویسش کردم... خدا که خبر داره توی این سالها چی از سر گذروندم... کافیه دیگه!!! هان؟...
خدا میدونه برای چی دارم بال بال میزنم دیگه!!! هان؟
خدا میبینه چطور التماسش میکنم تا اجازه بده من هم در جهت حفظ دینش قدمی بردارم... کافیه دیگ
لیزینگ
مسکن چه کمکی به خانه دار شدن می کند؟
طرح راه‌اندازی
لیزینگ مسکن پس از 5 سال که مسکوت مانده بود مجدداً
هفته گذشته از سوی معاون وزیر راه  وشهرسازی
مطرح شد.
به گزارش مجله
دلتا؛ این طرح که با هدف شکستن رکود حاکم بر بازار مسکن در دستور
کار قرار گرفته در پی آن است تا متقاضیان جابه‎جایی  را به تحرک وادارد.
رونق تبدیل به احسن در لیزینگ
مسکن
پیامد این طرح این است که، مالکان واحدهای کم‌متراژ که امکان پرداخت اقساط
حدود 5 میلیون تومان در ماه را دا

یکی از دوستان، ذیل مطلب مربوط به دکتر کریمی، نظری را ارسال نمود که به احترام ایشان عینا در صفحه اصلی وبلاگ منتشر می کنم. با توجه به ارسال خصوصی نظر، نام این عزیز را از ابتدای پیام حذف کردم. چند توضیح مختصر را در ذیل آن درج می کنم:
سلامبا احترامبرخی رفتارها به نوعی در انسان ملکه می شود که تغییرش مشکل است و حتی با در قیامت محشور می شود.نفی همه و کوبیدن اجتماعات سیاسی و انسانی و تشکیلاتی برای اثبات یک مطلب و یا یک شخص همواره در نوشته های شما وجود
اون روزی که میخواستم فکرمو جم و جور کنم و برم صحبت کنم، هر کاری کردم نشد؛ دلیلش هم این بود که از یه چیزایی مطمئن نبودم و تا از اون چیزا مطمئن نمیشدم نمیتونستم به مراحل بعدش فکر کنم. الان خدا رو شکر یکم بهتره اوضاع. خوشحالم از این که دارم جدی جدی به این موضوعات و مسائل فکر میکنم. واقعیت اینه که توی بحث تزویج یه چیزایی رو باید خییییلیییی در موردشون دقت کرد؛ ینی تحت هر شرایطی اینا اولویت اول رو دارن برای فکر کردن و تصمیم گرفتن، اینا میشه مسائل و مو
چند سالش بود؟
چهل سال. پنجاه سال یا اصلا هشتاد و هشت سال. اصلا مگر فرقی می‌کند؟ مگر برای عمو اصغر که هشتاد و هشت سال داشت گریه نکردم؟ مگر دلم برایش تنگ نمی‌شود؟ یا برای باباجون که هفتادوسه سال داشت؟ خاطره‌ها آدم‌ را می‌کشند. همینکه یادت باشد چطور می‌خندید، چطور نامت را صدا می‌زد یا غذای موردعلاقه‌اش چه بود. دوست ندارم به این سوال جواب دهم. عمو کرامت هم شصت و هفت سال داشت، زن عمو نسرین هم در حدود پنجاه و پنج. زنده‌دل بودن به سن و سال نیست. ز
لیزینگ مسکن ؛ راهی برای خانه دار شدن
لیزینگ مسکن طرحی است که وزارت راه و شهرسازی پس از 5 سال مجدداً در صدد راه‌اندازی آن است. طرحی که در صورت اجرا وام‌های 300 تا 500 میلیون تومانی را برای متقاضیان فراهم خواهدکرد.

طرح راه‌اندازی لیزینگ مسکن پس از 5 سال که مسکوت مانده بود مجدداً هفته گذشته از سوی معاون وزیر راه  وشهرسازی مطرح شد.
به گزارش مجله دلتا؛ این طرح که با هدف شکستن رکود حاکم بر بازار مسکن در دستور کار قرار گرفته در پی آن است تا متقاضیان

زیان های فرار از دعوت به نیکی
برخی از جاه طلبی ها و خود سری های وبعضا فرصت طلبی ها وفرصت سوزی ها در رفتار برخی ازنو ایرانیان   هیچ شباهتی به پندار وگفتار وکردارنیک اجدادشان ندارد وباید گفت ؛ بیشعوری ناشی ازفقر تربیت درست آزارشان می دهد.
و بیماری مهلکی به نام بی فرهنگی وتوهم فرهنگ  در رگ وجانشان رسوب کرده است و ازآن هیبت فاخر فقط تفاخر و ادعایش مانده است.
نظیر :عکس  وفیلم گرفتن ازصحنه های جنایت وکمک نکردن به رفع جنایت.
 کولاک سلفی های دسته
سرقفلی مغازه نوعی مالکیت غیر مالی است که از حقوق مستاجر دفاع می کند.
سرقفلی که در قانون قدیمی روابط موجر و مستاجر، با نام حق کسب و پیشه یا تجارت شناخته می‌شد، حقی است که قانون‌گذار برای مستاجران اماکن تجاری در نظر گرفته بود تا از آن‌ها به نحوی ویژه حمایت کرده باشد.
سر قفلی مغازه چیست؟
سرقفلی یک مغازه، مبلغی است که مستأجر در بدو ورود به عین مستاجره به مالک پرداخت می کند؛ و در قالب یک قرارداد توافقی، مالک منافع محل تجاری با اجاره بهای جزئی به
      استارت جشنواره هویت من در گذار زندگی
در این پروژه هدف آماده نمودن هنرجویان برای زندگی فردا  و آموزش کارآفرینی- خود اشتغالی -
درک بهتر معنی زندگی  ووارد نمودن مولفه های
احساس تعلق
مسئولیت پذیری
و تخلیه هیجان
در ضمن مهارت آموزی به هنرجویان
برای به دست آوردن زندگی بهتر  را
مورد توجه قرار داده ایم.
به این منظور دایره معمار زندگی بر اساس
 هوش های هشت گانه گاردنر و
 تلفیق سه عنصر دانش – نگرش  و مهارت
 در نظر داشتن اهداف سند تحول بنیادین آ
      استارت جشنواره هویت من در گذار زندگی (منشور زندگی )
در این پروژه هدف آماده نمودن هنرجویان برای زندگی فردا  و آموزش کارآفرینی- خود اشتغالی -
درک بهتر معنی زندگی  ووارد نمودن مولفه های
احساس تعلق
مسئولیت پذیری
و تخلیه هیجان
در ضمن مهارت آموزی به هنرجویان
برای به دست آوردن زندگی بهتر  را
مورد توجه قرار داده ایم.
به این منظور دایره معمار زندگی بر اساس
 هوش های هشت گانه گاردنر و
 تلفیق سه عنصر دانش – نگرش  و مهارت
 در نظر داشتن اهداف سند ت
این کتاب در مورد نیروی کایزن هست . یه به عبارت بهتر انجام دادن کارهای جزعی که حتی ممکن در چشم مسخره به نطر برسه و لی به نتیجه بزرگ ختم میشه . همه ما داستان خرگوش و لاکپشت رو شنیدم که باهم مسابقه دو میدن ولی برخلاف باور همه لاکپشت مسابقه رو میبره . متاسفانه چیزی که اون موقع که این داستان رو برامون تعریف کردن بهش نپرداختن همون کندی لاکپشت بود که به طرز وحشتناکی نادیده گرفته شد .من خودم دوست داشتم خرگوشی باشم که خطا نمی کنه تا لاکپشت کندی که صرفا پ
اس ام اس و جمله های استاد گپ  بسیار زیبا درباره روز پدر
دخـتــَــر کـه بــاشیمیـدونـی اَوّلــــیـن عِشــق زنـدگیـتــ پـــِدرتـهدخـتــَــر کـه بــآشی میـدونـی مُحکــَم تــَریـن پَنــآهگــاه دنیــآآغــوش گــَرم پـــِدرتـهدخـتــَــر کـه بــآشی میـدونـی مــَردانــه تـَریـن دستــیکـه مـیتونی تو دستـِـت بگیـــری ودیگـه اَز هـــیچی نَتــَرسیدســــتای گَرم وَ مِهـــــرَبون پـــِدرتـههَر کـجای دنیـا هم بـــاشیچه بـاشه چـه نبــاشهق
به نام خدای صبور
به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
یکشنبه چهارم آذر ماه مقارن با تولد
پیامبر اسلام و البته 25 نوامبر، روز جهانی منع خشونت علیه زنان بود. طرفهای ظهر در
حال رفتن به مهمانی بودم که در ورودی کوچه ی نزدیک خانه مان ماشینی را دیدم که
راننده اش در حال کوبیدن مشت بر سر خانم بیچاره ای بود. من فقط روسری سیاه رنگ و
دستهای مچاله شده ی آن زن را به سختی از زیر داشبرد میدیدم. ضربه ها خیلی شدید و
پی در پی بود. بوقی زدم و از پشت پنجره بسته معترض شدم
اون روزی که میخواستم فکرمو جم و جور کنم و برم صحبت کنم، هر کاری کردم نشد؛ دلیلش هم این بود که از یه چیزایی مطمئن نبودم و تا از اون چیزا مطمئن نمیشدم نمیتونستم به مراحل بعدش فکر کنم. الان خدا رو شکر یکم بهتره اوضاع. خوشحالم از این که دارم جدی جدی به این موضوعات و مسائل فکر میکنم. واقعیت اینه که توی بحث تزویج یه چیزایی رو باید خییییلیییی در موردشون دقت کرد؛ ینی تحت هر شرایطی اینا اولویت اول رو دارن برای فکر کردن و تصمیم گرفتن، اینا میشه مسائل و مو
تاریخچه و آداب و رسوم شب یلدا در جای جای ایران باستان

نزدیک به چند هزار سال است که آخرین شب پاییز یعنی شب یلدا که تاریک ترین و درازترین شب سال است توسط ایرانیان جشن گرفته می شود و آیین ها و رسومات مختلفی در این شب به یاد ماندنی در کنار هم سپری می کنند ، شب زیبایی که در شهرهای مختلف ایران آداب و رسومی دارد. 
آداب و رسوم خاص شب یلدا از گذشته تا به امروز 
یکی از مهم ترین شب های ایران باستان شب یلدا می باشد که از دیرباز تا به امروز مورد توجه و اهم
اسفند، ماه مصدق است. اگر
همه‌ی ما به خاطر تعطیلی روز آخر اسفند، ملی شدن صنعت نفت را به خاطر بیاوریم، اما
14 اسفندماه نیز سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق است و از این‌رو این ایام با نام مصدق
گره خورده است. به همین مناسبت با مهدی غنی، پژوهشگر تاریخ و فعال ملی‌مذهبی گفتگو
کردیم تا با هم به کارنامه مصدق نگاهی بیاندازیم.

*** آقای غنی، برای شروع
خوب است که به بحث انتخابات در دوران مصدق توجه کنیم. در سال‌های بعد از 1320، کشور
درگیر مسائل سیاسی متفاوتی
اسفند، ماه مصدق است. اگر
همه‌ی ما به خاطر تعطیلی روز آخر اسفند، ملی شدن صنعت نفت را به خاطر بیاوریم، اما
14 اسفندماه نیز سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق است و از این‌رو این ایام با نام مصدق
گره خورده است. به همین مناسبت با مهدی غنی، پژوهشگر تاریخ و فعال ملی‌مذهبی گفتگو
کردیم تا با هم به کارنامه مصدق نگاهی بیاندازیم.

*** آقای غنی، برای شروع
خوب است که به بحث انتخابات در دوران مصدق توجه کنیم. در سال‌های بعد از 1320، کشور
درگیر مسائل سیاسی متفاوتی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سئو پرشین